Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

S(e³)minaria na UW – Nanofotonika 16.11.2022

Centrum Doskonałości ENSEMBLE³, jako partner naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, ma przyjemność zaprosić na kolejne seminarium z cyklu spotkań „E3 na UW”.

Projekt ENSEMBLE³ jest finansowany z grantu ze środków UE, którego Wydział Chemii UW jest oficjalnym beneficjentem.

Seminaria przybliżą interdyscyplinarne badania prowadzone w jednostce, w szczególności w dziedzinie nanofotoniki, zaawansowanych materiałów i nowoczesnych technologii opartych na wzroście kryształów.

Seminarium odbędzie się w najbliższą środę (16.11.2022) o godz. 13.30 w sali 118 na Wydziale Chemii UW.

Prelegentami będą:

prof. Oleg Sidletskiy

Grupa Monokryształów Tlenkowych kierowana przez prof. Olega Sidletskiy’ego ma za zadanie zapewnienie syntezy i charakterystyki nowych materiałów do zastosowań scyntylacyjnych i laserowych oraz opracowanie innowacyjnych technologii wzrostu, które pozwolą na optymalizację kosztów produkcji kryształów i ułatwienie transferu technologii do przemysłu.

dr Hafiz Muhammad Zeeshan

Ostatnie osiągnięcia w inżynierii energetyki słonecznej koncentrują się na materiałach kompozytowych i wielowarstwowych o wysoce nieliniowych właściwościach optycznych, które zwiększają wydajność konwersji światła. Celem badawczym grupy Konwersji Energii Słonecznej w ENSEMBLE³ jest opracowanie nowatorskich metod otrzymywania materiałów w obszarach fotoelektrochemii, fotowoltaiki i innych zastosowań konwersji energii. Z powodzeniem demonstrowaliśmy wykorzystanie kompozytów eutektycznych do wytwarzania wodoru w rozszczepianiu wody.

Zapraszamy studentów poszukujących ciekawych tematów prac badawczych oraz naukowców pragnących nawiązać współpracę.

KIEDY I GDZIE?

ŚRODA, 16/11 godz. 13.30 – Sala 118 w budynku Wydziału Chemii UW (Kampus Ochota, Ludwika Pasteura 1, 02-093 Warszawa)

Link do wydarzenia na FB: 

https://fb.me/e/1SBG3q1Av