Wizyta beneficjentów konkursu EIG CONCERT-Japan 9

16 października br. odbyło się międzynarodowe seminarium goszczące beneficjentów Konkursu EIG CONCERT-Japan 9 – „Design of materials with atomic precision” oraz przedstawicieli jednostek finansujących NCBiR oraz Czeskiej Akademii Nauk. Spotkanie było współfinansowane przez Wydział Chemii UW i CNBCh.

European Interest Group (EIG) CONCERT-Japan jest międzynarodową wspólną inicjatywą wspierającą i rozwijającą współpracę w zakresie nauki, technologii i innowacji (STI) między krajami europejskimi a Japonią. W ramach tej inicjatywy odbyło się do tej pory 8 konkursów (dwa pierwsze konkursy jako ERA-NET). Konsorcjum międzynarodowe powinno być złożone przynajmniej z trzech podmiotów: jednego z Japonii i dwóch z różnych krajów europejskich.

Seminarium otworzył Dziekan Wydziału Chemii – prof. Andrzej Kudelski. W imieniu Dyrekcji CNBCh wszsytkich przywitała dr Eliza Kurek – Kierownik Biura Rozwoju. Goście wysłuchali prezentacji na temat pracy w grupach badawczych na Wydziale Chemii oraz w CNBCh oraz mieli okazję osobiście odwiedzić niektóre laboratoria dzięki gościnności prof. Krzysztofa Woźniaka, prof. Karola Greli i prof. Mikołaja Dontena.