Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Być rodzicem na UW

Na przełomie listopada i grudnia rozpocznie się druga część ogólnouniwersyteckiego badania „Być rodzicem na UW” skierowanego do osób pracujących, kształcących się i studiujących na Uniwersytecie Warszawskim.

Szanowni Państwo,

serdecznie zachęcam wszystkich członków naszej społeczności uniwersyteckiej do wzięcia udziału w ogólnouniwersyteckim badaniu „Być rodzicem na UW” skierowanym do osób pracujących, kształcących się i studiujących na UW. Badanie prowadzone jest przez Zespół Równościowy UW we współpracy z Pracownią Ewaluacji Jakości Kształcenia (PEJK) i Centrum Badań nad Problematyką Kobiet i Płci.

Celem badania jest zebranie Państwa doświadczeń, opinii i oczekiwań dotyczących wsparcia dla rodziców na UW. Efektem badania będzie stworzenie rekomendacji i wdrożenie konkretnych rozwiązań, które przysłużą się łączeniu życia zarodowego z rodzinnym i prywatnym. Badanie skierowane jest zarówno do rodziców, jak i do osób niebędących rodzicami.

Poznanie Państwa potrzeb i oczekiwań ułatwi nam podjęcie skutecznych działań, mających na celu wyrównanie szans zawodowych i rodzicielskich, a także przyczyni się do tego, aby Uniwersytet Warszawski był miejscem przyjaznym, odpowiadającym na potrzeby jego społeczności i wspierającym politykę work-life balance.

Państwa głos ma ogromne znaczenie, dlatego jeszcze raz serdecznie zachęcam do uczestnictwa w badaniu.

prof. Alojzy Z. Nowak
rektor UW

Badanie potrzeb rodziców

W ubiegłym roku akademickim zostały przeprowadzone wywiady pogłębione z różnymi grupami społeczności UW.  Na przełomie listopada i grudnia zaplanowano badania ankietowe, które obejmie analizę takich aspektów, jak doświadczenie barier i trudności w łączeniu życia zawodowego i studenckiego z rodzinnym, pomysły i dobre praktyki w zakresie ułatwienia godzenia obowiązków opiekuńczych z pracą/studiami.

Badanie jest skierowane zarówno do rodziców, jak i do osób bezdzietnych. Będzie dostępne w języku polskim oraz angielskim. Link do ankiety zostanie wysłany drogą mailową. Wypełnienie formularza będzie możliwe za pośrednictwem  konta USOS.

Szczegółowe informacje na temat badania znajdują się na stronie rownowazni.uw.edu.pl >>

O działaniach na rzecz rodziców i innych inicjatywach związanych z przyznanym Uniwersytetowi Warszawskiemu wyróżnieniem „HR Excellence in Research” pisaliśmy na łamach pisma uczelni „UW” (nr 4/105, 2022).

 

 

Źródło: www.uw.edu.pl