Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

„Nauka spotyka administrację: Interreg Lakes Connect w poszukiwaniu wspólnych celów” 6.02.2024

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do udziału w inspirującym spotkaniu pt. „Nauka spotyka administrację: Interreg Lakes Connect w poszukiwaniu wspólnych celów”, które odbędzie się 6 lutego br. w siedzibie Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego (CNBCh UW) przy ul. Żwirki i Wigury 101 w Warszawie. To wyjątkowe wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Lakes Connect (LC), którego liderem jest CNBCh UW, a projekt realizowany jest przez Grupę Badawczą – Analityczne Centrum Eksperckie – pod kierownictwem prof. dr hab. Ewy Bulskiej.

O projekcie Lakes Connect:
Partnerami projektu są renomowane instytucje z Litwy, Łotwy i Polski. Razem szukamy innowacyjnych rozwiązań minimalizujących wpływ turystyki na czystość jezior i rozwijamy międzyinstytucjonalne podejścia łagodzące negatywny wpływ turystyki na zasoby wodne.

Przebieg oraz cel spotkania:
Adresowane do naukowców i przedstawicieli administracji publicznej, spotkanie skupi się na komunikacji między tymi dwiema grupami potencjalnych współpracowników.

Główne punkty spotkania:

  1. Prezentacje o współpracy nauki z administracją, nowych projektach i korzyściach z takiej współpracy, oparte na doświadczeniach z LC.
  2. Warsztaty „Razem czyli jak? Doświadczenia UW we współpracy z samorządami i organizacjami pozarządowymi w projektach badawczych” prowadzone przez dr Annę Nicińską i dr Sylwię Dudek-Mańkowską, dotyczące efektywnej komunikacji między naukowcami a administracją publiczną.

W trakcie spotkania nie tylko przedstawimy teoretyczne aspekty współpracy, lecz także stworzymy możliwość do omówienia praktycznych perspektyw, wymiany wniosków oraz konstruktywnego budowania efektywnych relacji między środowiskiem naukowym a administracją publiczną.

Informacje kontaktowe i zgłoszenia:
Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem, prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, instytucja, stanowisko) do 26 stycznia 2024 r. na adres e-mail: ewozniak@cnbc.uw.edu.pl. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem: m.kacymirow@cnbc.uw.edu.pl.

Serdecznie liczymy na Państwa udział w tym spotkaniu, które stanowi niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń i budowy trwałych mostów pomiędzy światem nauki a administracją publiczną.

Program spotkania

Prelegentki

Zaproszenie pdf

 

 

Źródło: www.cnbch.uw.edu.pl