20 lat w Unii Europejskiej

1 maja 2004 roku Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Minione dwadzieścia lat jest nie tylko okresem rozwoju kraju, ale także rozwoju nauki m.in. poprzez uczestnictwo uczelni w projektach badawczych i infrastrukturalnych finansowanych lub współfinansowanych z funduszy unijnych. Z okazji rocznicy dwudziestolecia członkostwa Polski w UE, przypominamy wybrane osiągnięcia UW w dziedzinie nowych inwestycji oraz projektów służących rozwojowi uczelni i otoczenia.

Choć Polska jest członkiem Unii od dwudziestu lat, uniwersytety z niektórych europejskich programów korzystają znacznie dłużej, np. programów ramowych na badania i innowacje czy wymiany akademickiej. Bardzo aktywnie uczestniczą też w konkursach w ramach programów operacyjnych. Uzyskane środki inwestują w infrastrukturę, projekty badawcze i nowe kierunki studiów, programy stypendialne, szkoleniowe i stażowe. Wejście do Unii otworzyło przed polskimi uczelniami zupełnie nowe możliwości. Uniwersytet Warszawski zrealizował w tym czasie wiele nowych inwestycji oraz projektów służących rozwojowi uczelni i otoczenia.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www UW: https://www.uw.edu.pl/20-lat-w-unii-europejskiej/