Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Laureaci Nagrody im. Piotra Wrony (2022/2023)

Nagroda im. Piotra Wrony została ustanowiona dla uczczenia pamięci Profesora Piotra Wrony, wybitnego chemika nieorganika i elektrochemika, znakomitego Nauczyciela zasłużonego dla naszego Wydziału. Był nie tylko naukowcem o rozległych zainteresowaniach i oddanym swojej pracy, ale przede wszystkim Człowiekiem wielkiej prawości, przyjacielem młodzieży.

Laureaci Nagrody im. Piotra Wrony (2022/2023):
Pan Ireneusz Tomczyk
Pan Hubert Szabat

Nagroda przyznawana jest najlepszemu absolwentowi naszego Wydziału lub magistrowi, który odbył studia w trybie indywidualnym (np. w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych – MISMaP) i wykonał pracę magisterską na Wydziale Chemii UW. Przy wyborze laureata pod uwagę bierze się trzy elementy: (i) poziom pracy magisterskiej, (ii) średnią ocen ze studiów oraz (iii) zaangażowanie w pracę naukową lub inne formy działalności świadczące o wszechstronności uzdolnień i zainteresowań kandydata; duże znaczenie ma też praca społeczna na rzecz Wydziału i środowiska. Właśnie wszechstronność zainteresowań i zaangażowanie w sprawy Wydziałowej społeczności wyróżniały Profesora Wronę.

Na Nagrodę składa się wypłacane jednorazowo stypendium w wysokości przynajmniej 2000 zł i dodatkowo (od 2008 roku) medal ustanowiony na tę okazję.

Uroczyste wręczenie medali i dyplomów odbyło się podczas Graduacji Absolwentów rocznika 2022/2023.

Serdecznie gratulujemy!


Ireneusz Tomczyk – pracę magisterską: „Badania nad reakcją utleniającej dearomatyzującej metoksylacji fenoli w warunkach galwanostatycznych” przygotował pod kierunkiem dr. hab. Marcina Kałka. Praca dotyczy złożonego procesu chemicznego, a wyniki badań doświadczalnych zostały uzupełnione o wyniki obliczeń teoretycznych. Podjęty temat był bardzo ambitny, dotyczący nowoczesnej tematyki typowej dla syntezy chemicznej w XXI w. Laureat ukończył studia II stopnia ze średnią ocen wynoszącą 4,93 i uzyskał ocenę celującą na dyplomie ukończenia studiów. Laureat prowadził działalność naukową, odbył wiele praktyk, również w zagranicznych ośrodkach naukowych, Jego dorobek naukowy obejmuje dwie publikacje naukowe w prestiżowych czasopismach.

Pan Ireneusz Tomczyk w czasie studiów był bardzo zaangażowany w działalność społeczną na Wydziale Chemii, przede wszystkim w Radzie Samorządu Studenckiego, Radzie Dydaktycznej i Radzie Wydziału (Jego kandydatura w wyborach do Rady Samorządu Studenckiego i Rady Wydziału uzyskała największą liczbę głosów).

Obecnie Laureat jest doktorantem w Uniwersytecie Paris Cité ze stypendium otrzymanym w ramach Fundacji Marii Skłodowskiej-Curie.

Hubert Szabat – pracę magisterską: „Synteza i charakterystyka nanocząstek typu rdzeń-powłoka Pd@Au” przygotował pod kierunkiem dr. Piotra Połczyńskiego. Tematyka pracy jest ważna nie tylko z poznawczego, ale też praktycznego punktu widzenia ze względu na zastosowania tych nanocząstek w katalizie. Laureat zaproponował nowatorską i bardzo skuteczną metodę syntezy; praca magisterska uzyskała ocenę celującą.

Laureat ma duże osiągnięcia naukowe, jest współautorem publikacji w Electrochemistry Communications, kilku międzynarodowych zgłoszeń patentowych oraz ustnych wystąpień na konferencjach krajowych.

Pan Hubert Szabat w czasie studiów był bardzo zaangażowany w działalność w kole naukowym, a przez pewien czas był jego prezesem. Był współautorem licznych przedsięwzięć o charakterze popularyzatorskim. Poza tym jest doświadczonym żeglarzem, jako kapitan jednostki odbył wiele rejsów pełnomorskich i oceanicznych.

Obecnie Laureat jest doktorantem w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.