Laureat pierwszego naboru wniosków w działaniu Proof of Concept FENG

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłasza wyniki pierwszego naboru wniosków (1/2023) w działaniu Proof of Concept finansowanym z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Środki w łącznej wysokości prawie 19 mln zł otrzyma 28 projektów, w tym projekt dra hab. Wiktora Lewandowskiego, prof. ucz. z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Tytuł projektu: „Zastosowanie innowacyjnej syntezy nanokatalizatorów w opracowaniu procedury konstrukcji ultraczułych i wielokanałowych testów przepływu bocznego”

Wnioskodawca: dr hab. Wiktor Lewandowski, prof. ucz.

Rekomendowana kwota dofinansowania: 696 780,00 zł

Działanie Proof of Concept umożliwia zdobycie dotacji na realizację prac B+R w celu weryfikacji postawionej hipotezy badawczej oraz potencjału wdrożeniowego wyników badań.

Projekty do finansowania wybrano w drodze konkursu składającego się z dwóch etapów. Po ocenie formalnej wnioski zostały poddane ocenie merytorycznej dokonywanej przez ekspertów z poszczególnych dziedzin.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: www.fnp.org.pl