Udział drużyny sportowej WCh UW w Maratonie Sztafet

18 maja 2024 r. zawodnicy i zawodniczki ObiegUWki wzięli udział w Maratonie Sztafet – największy w Polsce bieg drużynowy. Z Wydziału Chemii UW udało się zebrać dwa 6-osobowe zespoły, które stanęły do rywalizacji z pozostałymi drużynami.

Ekiden to rywalizacja drużynowa. Biorą w niej udział drużyny firmowe, grupy przyjaciół lub znajomych. Łączy ich radość z biegania i chęć poczucia emocji związanych ze wspólnej walki.

Drużyny składają się z 6 osób. Każda z nich ma do pokonania określony dystans. Pierwszy zawodnik ma do przebiegnięcia 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Wspólnie pokonują zatem dystans równy długości maratonu. Na mecie liczy się końcowy wynik wszystkich zawodników danej drużyny.

Po biegu każdy może zrelaksować się w biegowym miasteczku, w otoczeniu bujnej zieleni parku na Kępie Potockiej, chłonąc wciąż sportowe emocje.

Nasi pracownicy i doktoranci utworzyli dwie drużyny sztafety maratońskiej w składach (według kolejności biegu):

I drużyna
Rafał Rutkowski
Magda Winkowska
Piotr Garbacz
Karolina Dudzińska
Dorota Kuchnio
Tatiana Korona

II drużyna
Andrzej Tupys
Marcin Strawski
Jan Romański
Marcin Karbarz
Katarzyna Kędzia
Piotr Garbacz

Każdy uczestnik otrzymał medal po ukończeniu swojego odcinka biegu. To symbol włożonego wysiłku i pamiątka z wydarzenia. Medale wszystkich uczestników drużyny tworzą spójną całość – tak samo, jak wyniki biegaczy sumują się do ostatecznego czasu każdej ekipy.

Ten bieg to kapitalna okazja na integrację i umocnienie wzajemnych relacji. Sport i rywalizacja w pięknym parkowym otoczeniu to przepis na dobrą zabawę i zacieśnianie więzi w grupie. Właśnie takie wartości i zdarzenia, jak współpraca, wyrozumiałość, wspieranie się, motywacja czy świętowanie są cennym doświadczeniem, które można wynieść ze wspólnie spędzonej na sportowo soboty. Warto, aby z tej okazji skorzystali ci, którzy czują, że w ich grupach brakuje iskry współpracy lub bodźca, ale również ci, którzy o integrację dbają regularnie.

Wszystkich pracowników Wydziału Chemii UW zachęcamy do dołączenia do naszej drużyny sportowej. Oderwijcie się od biurek i poczujcie, jak smakuje sportowa rywalizacja, w której liczy się duch zespołu! Bo nic tak nie zbliża ludzi do siebie, jak wspólne dążenie do celu i radość na mecie. Rywalizacja zespołowa to emocje na najwyższym poziomie od startu do mety, a także znakomita okazja do integracji w grupie współpracowników.

Zapraszamy również do śledzenia fanpage’u ObiegUWki: https://www.facebook.com/ObiegUWka/?ref=page_internal