Wernisaż wystawy o prof. Adamie Hulanickim 18.06.2024

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz Dyrektor Muzeum UW dr hab. Hubert Kowalski, prof. ucz., zapraszają na otwarcie wystawy:

PROFESOR CHEMII, HUMANISTA, TWÓRCA SZKOŁY NAUKOWEJ CHEMII ANALITYCZNEJ – ADAM HULANICKI

18 czerwca 2024 roku o godz. 13.00 w Pałacu Kazimierzowskim, Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście 26/28.

Wystawa prezentuje ścieżkę kariery naukowej Profesora, przeplatając ją z wybranymi faktami z życia prywatnego.

Prof. Adam Hulanicki (1929-2019), kierownik Pracowni Teoretycznych Podstaw Chemii Analitycznej. Zajmował się badaniami obejmującymi wiele gałęzi chemii analitycznej takimi jak, spektrometria atomowa, odczynniki organiczne w analizie, potencjometria i kulometria, elektrody jonoselektywne, analiza śladowa i specjacyjna czy historia chemii analitycznej, Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego w latach 1981-1984.

Wystawę można oglądać do 3 września 2024 roku w holu Pałacu Kazimierzowskiego, Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście 26/28.

Zaproszenie (pdf)