10. konkurs EIG CONCERT-Japan rozstrzygnięty

European Interest Group (EIG) CONCERT-Japan jest międzynarodową wspólną inicjatywą wspierającą i rozwijającą współpracę w zakresie nauki, technologii i innowacji (STI) między krajami europejskimi a Japonią. W ramach tej inicjatywy odbyło się do tej pory 10 konkursów (dwa pierwsze konkursy jako ERA-NET). Sześć projektów badawczych z udziałem badaczy japońskich i europejskich zostało zakwalifikowanych do finansowania w roku 2024.

W ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju EIG CONCERT-Japan/konkurs nr 10 finansowanie w ramach konsorcjum otrzymał dr inż. Damian Kowalski. Projekt CO2CAPTURE uplasował się na pierwszym miejscu listy rankingowej spośród sześciu przeznaczonych do finansowania projektów. Jest to pierwszy projekt EIG CONCERT-Japan, którego koordynatorem jest polska jednostka badawcza.

Konsorcjum:

• Damian Kowalski, University of Warsaw, Poland (Project Lead)
  • Yoshitaka Aoki, Hokkaido University, Japan
  • Fabienne Dumoulin, Acibadem University, Turkey

Wyniki konkursu oraz informacje o projekcie:

Serdecznie gratulujemy!