Dzień Dziecka w Laboratorium Dydaktyki Chemii 2024

W dniu 5 czerwca 2024 roku w Laboratorium Dydaktyki Chemii odbył się doroczny Dzień Dziecka dedykowany dzieciom i wnukom pracowników Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

W zajęciach wzięło udział blisko dwudziestu młodych adeptów sztuki chemicznej – uczniów klas I-III szkół podstawowych. Uczestnicy ubrani w stroje ochronne oglądali doświadczenia pokazowe, aktywnie w nich uczestniczyli, a także sami eksperymentowali. Dzieci wyruszyły w podróż chemiczną lokomotywą. Wśród dźwięków szalejącej burzy podziwiały wydobywające się z ognia potwory i niszczycielską pianę, a następnie samodzielnie eksperymentowały, m. in. wywabiając plamy, unicestwiając styropian, sprawdzając działanie spełniającej życzenia butelki, czy tworząc własne grafiki.

Zajęcia poprowadzili studenci realizujący blok dydaktyczny pozwalający na uzyskanie uprawnień do nauczania chemii w szkole pod opieką:  dr Agnieszki Siporskiej i dr Anny Makowskiej.

Fot. Rafał Chojnacki/WCh UW