Piknik Naukowy 2024 – FOTORELACJA

W dniu 15 czerwca 2024 roku w godz. 11.00-20.00 odbyła się 27 edycja Pikniku Naukowego w Warszawie na PGE Narodowym. Tematem przewodnim było hasło „Nie do wiary”. Organizatorem imprezy było Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.

Koordynatorami z ramienia Wydziału Chemia UW były dr Katarzyna Pałka i dr Elżbieta Winnicka.

Liczne pokazy ciekawej chemii prowadzone przez Pracowników, Doktorantów i Studentów naszego Wydziału zwracały baczną uwagę przybyłych gości. Pokazy doświadczeń prezentowane przez Wydział Chemii były skierowane do szerokiego grona publiczności niezależnie od wieku i zainteresowań.

Doświadczenia, w których aktywny udział brali goście, prezentowane nieprzerwanie przez cały czas trwania Pikniku to:

• Złoty deszcz ,
  • Wskaźniki chemiczne – kolorowa chemia,
  • Błękitna butelka
  • reakcja alkoholu poliwinylowego z boraksem – superlepka ciecz,

Na tegorocznym Pikniku Naukowym Wydział Chemii był reprezentowany przez koordynatorów oraz 24 osobową grupę Pracowników, Doktorantów i Studentów naszego Wydziału:

dr Wojciech Danowski

Michał Czapczyński

Michał Krogul

Kamil Gryckiewicz

Spotkaliśmy się z bardzo życzliwym przyjęciem, zainteresowaniem i uznaniem, zarówno ze strony Organizatorów Pikniku, jak i odwiedzających gości.

W tym roku ponownie na Pikniku Naukowym stoisko pełne atrakcji zorganizowali studenci i studentki zrzeszeni w Kole Naukowym Chemików „ProbUWka.

Długie przygotowania do tego wydarzenia pod opieką prof. dr hab. Marka Orlika, dr Michała Krajewskiego, dr Agnieszki Krogulski-Sobczak oraz dr Joanny Szawkało pozwoliły na prezentację bardzo ciekawych chemicznych eksperymentów. Na stoisku pod Stadionem Narodowym można było zobaczyć pokaz doświadczeń połączony z opowieścią o tym, jak chemicy walczą z groźnymi smokami. Odwiedzający mogli też sprawdzić, jakie przedmioty świecą pod wpływem światła ultrafioletowego oraz ułożyć nazwy soli z wylosowanych jonów.

Dziękujemy za tak liczne odwiedziny naszych stoisk i już teraz nie możemy się doczekać kolejnego Pikniku Naukowego!

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją:

Fot. Rafał Chojnacki/WCh UW