Stypendia dla wybitnych młodych naukowców 2024

Dwudziestu sześciu młodych naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego otrzymało stypendia Ministra Nauki. W gronie wyróżnionych osób jest dwadzieścia jeden badaczy ze stopniem doktora i pięcioro doktorantów. To najwięcej spośród wszystkich stypendystów z innych uczelni.
Jedną z laureatek została Pani mgr Dorota Szepke – doktorantka z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców przyznawane są osobom, które mają znaczące osiągnięcia naukowe, np. publikacje w prestiżowych czasopismach lub prowadzą innowacyjne badania.

W tym roku Minister Nauki wyróżnił 228 młodych naukowców, w tym trzydziestu dwóch doktorantów. Osoby wyróżnione reprezentują pięćdziesiąt trzy dyscypliny naukowe i artystyczne. Wśród laureatów jest dwadzieścia sześć osób, które kształcą się na Uniwersytecie Warszawskim. To największa liczba stypendiów przyznanych młodym badaczom spośród wszystkich polskich uczelni.

Stypendia będą wypłacane przez trzy lata, a ich miesięczna wysokość wynosi 5 390 zł.

Pełna lista stypendystów znajduje się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Źródło: www.uw.edu.pl