Uniwersytet Warszawski najlepszą uczelnią w Polsce według Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024

Uniwersytet Warszawski zwyciężył w Rankingu Uczelni Akademickich,

który uwzględnia 7 kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, innowacyjność, efektywność naukowa, warunki kształcenia i umiędzynarodowienie.

Gratulujemy uczelniom, które znalazły się na podium – Uniwersytet Jagielloński (2. miejsce) i Politechnika Warszawska (3. miejsce).

Uniwersytet Warszawski zajął także 1. miejsce w Rankingu Kierunków Studiów. Wśród uczelni oferujących najlepsze studia w Polsce, UW prowadzi najwięcej – aż 19 – takich kierunków.

Kierunek Chemia
prowadzony na Wydziale Chemii
Uniwersytetu Warszawskiego

uzyskał

99.1/100 punktów (II miejsce)

w 25. Rankingu Kierunków Studiów miesięcznika Perspektywy 2023.

Gratulujemy uzyskania I miejsca kierunkowi Chemia, który prowadzony jest na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.