Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

XI Kongres Technologii Chemicznej 16-19.09.2024

W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XI Kongresie Technologii Chemicznej, który odbędzie się w dniach 16-19 września 2024 roku w Poznaniu.

Organizatorami Kongresu są: Wydział Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Politechniki Poznańskiej.

Cyklicznie organizowany Kongres Technologii Chemicznej jest najważniejszym spotkaniem technologów z całej Polski, zarówno z ośrodków akademickich, jak i z przemysłu. W 2024 roku spotkanie to będzie szczególne, ponieważ jednocześnie z Kongresem organizowany jest również 66. Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Będzie to doskonała okazja do spotkania w Poznaniu i wymiany doświadczeń pomiędzy naukowcami reprezentującymi zróżnicowane obszary chemii.

Wspólna inicjatywa w zakresie organizacji w tym samym czasie Kongresu i Zjazdu PTChem będzie doskonałą platformą dla technologów i chemików do rozmowy, prezentacji wyników badań naukowych, merytorycznej dyskusji, czy inicjowania współpracy między uczelniami a przedstawicielami sektora gospodarczego. Wykłady wygłoszą najważniejsi przedstawiciele wzajemnie przenikających się dziedzin technologii i chemii.

W ramach Kongresu Technologii Chemicznej planowane jest także Forum Dyskusyjne dotyczące synergii nauki i przemysłu, podczas którego poruszone zostaną zagadnienia związane z rozwojem i przyszłością polskiego przemysłu chemicznego i pokrewnych gałęzi gospodarki. Są to niezwykle istotne kwestie, które wpisują się w strategię rozwoju przemysłu w Unii Europejskiej i powinny być uznawane za utylitarne dla rozwoju całego kraju. Dodatkowo dla Młodych Naukowców przewidziano „Forum młodych Technologów”.

Podczas Kongresu planowane są wykłady plenarne i sekcyjne, komunikaty ustne i sesja posterowa w ramach sześciu sekcji:

1. Procesy biotechnologiczne;

2. Technologie obiegu zamkniętego;

3. Praktyczne aspekty technologii chemicznej;

4. Technologie funkcjonalnych materiałów i nanomateriałów;

5. Technologie konwersji i magazynowania energii – trendy i perspektywy;

6. Forum Młodych Technologów.

Zapraszamy do Poznania!

Więcej informacji znajduje się na stronie www: xiktch.put.poznan.pl

 

 

Źródło: xiktch.put.poznan.pl