Naukowcy z Wydziału Chemii UW wśród najczęściej cytowanych

Badacze z Wydziału Chemii UW znaleźli się w rankingu World’s Top 2% Scientists 2023 (https://www.uw.edu.pl/naukowcy-z-uw-wsrod-najczesciej-cytowanych/). Zestawienie zostało przygotowane przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i firmą SciTech Strategies, Inc. Dorobek naukowy uczonych z bazy Scopus jest oceniany według indeksu bibliometrycznego z uwzględnieniem m.in. takich kryteriów jak indeks Hirscha (h-index), liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor, miejsce i rola na liście autorów.

World’s Top 2% Scientists składa się z dwóch rankingów, z których jeden uwzględnia dorobek naukowy badaczy z okresu od początku ich kariery naukowej do końca 2023 roku. W rankingu tym znalazło się 29 naukowców z Wydziału Chemii UW. Drugi ranking uwzględnia natomiast dorobek naukowy tylko za 2023 rok i na tej liście znalazło się 17 naukowców z naszego wydziału. Wszystkim Państwu serdecznie gratulujemy!!!

Najczęściej cytowani naukowcy z Wydziału Chemii UW, z uwzględnieniem dorobku naukowego w ciągu całej kariery naukowej do końca 2023 r. (kolejność zgodna z kolejnością na liście World’s Top 2% Scientists):

1. Krystyna Pyrzyńska
  27. Mikołaj Donten
  28. Michał Grdeń
  29. Zbigniew Galus

Najczęściej cytowani naukowcy z Wydziału Chemii UW, z uwzględnieniem dorobku naukowego w 2023 roku (kolejność zgodna z kolejnością na liście World’s Top 2% Scientists):

1. Krystyna Pyrzyńska
  2. Tadeusz Krygowski
  3. Marek Trojanowicz
  4. Andrzej Kudelski
  5. Michał K. Cyrański
  6. Andrzej Koliński
  7. Andrzej Huczko
  8. Karol Grela
  9. Magdalena Biesaga
  10. Sławomir Filipek
  11. Bogumił Jeziorski
  12. Grzegorz Litwinienko
  13. Zbigniew Stojek
  14. Paweł Kulesza
  15. Agnieszka Dąbrowska
  16. Krzysztof Woźniak
  17. Agata Michalska-Maksymiuk

Pełne zestawienie jest dostępne na stronie wydawnictwa Elsevier: https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/7.