65. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego 18-22.09.2023

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 65. Zjeździe Naukowym Polskiego Towarzystwa Chemicznego, który w tym roku odbędzie się w Toruniu w dniach od 18 do 22 września w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zjazd ten jest częścią Światowego Kongresu Kopernikańskiego, wydarzenia powiązanego z 550-tą rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika. Bez wątpienia będzie to czas bardzo szczególny, nie tylko dla mieszkańców Torunia, ale także dla Polski i całego świata nauki. W roku 2023, 19 lutego – dniu urodzin Mikołaja Kopernika – zainaugurowany został Światowy Kongres Kopernikański, który objął swoim patronatem również 65. Zjazd PTChem. To także 77 rocznica powstania Oddziału Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego, z którego w 1970 r. wydzielił się Oddział Toruński i Bydgoski PTChem.

Zjazd będzie niezwykłą okazją do wymiany doświadczeń naukowych między badaczami z Polski, a także ze świata oraz nawiązania współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim i przemysłem. To także świetna i niepowtarzalna okazja do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem wielu pokoleń naukowców. Celem Zjazdu jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń naukowych oraz integracja środowiska naukowego, która otwiera możliwości zaprezentowania i przedyskutowania najnowszych osiągnięć badaczy oraz nawiązania i podtrzymania współpracy między ośrodkami naukowymi i otoczeniem gospodarczym.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do Torunia zwanego grodem Mikołaja Kopernika, Miasta Aniołów i Miasta Pierników. Niech tegoroczny Zjazd stanie się nie tylko autentyczną ucztą intelektualną, ale czasem wypełnionym aktywnością poznawczą, pełnym nowych doznań i przeżyć kulturalnych. Mogą Państwo być zatem pewni, że dołożymy wszelkich starań, aby powierzona nam organizacja Zjazdu w każdym szczególe Państwa zadowoliła, a pobyt w murach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu był w pełni satysfakcjonujący.

Liczymy na Państwa obecność, bo tylko z aktywnym Państwa udziałem ten Zjazd będzie udany!

Więcej informacji na stronie: https://zjazd.ptchem.pl/

W imieniu Komitetu Organizacyjnego

Renata Gadzała-Kopciuch