studia I stopnia
Kandydaci zakwalifikowani na studia pierwszego stopnia zobowiązani są do złożenia dokumentów w Dziekanacie studenckim WCH w terminie ogłoszonym przez Komisję Rekrutacyjną w systemie IRK.
Wymagane dokumenty:
- Kopia świadectwa dojrzałości lub dyplomu IB, dyplomu EB, świadectwa maturalnego lub innego dokumentu uzyskanego za granicą uprawniającego do podjęcia studiów, oraz właściwy oryginał celem poświadczenia zgodności kopii z oryginałem.
- Ankieta osobowa zawierająca zdjęcie kandydata, wydrukowana z osobistego konta rejestracyjnego w systemie IRK i podpisana przez kandydata.
- Podanie o wydanie Elektronicznej Legitymacji Studenckiej, wydrukowane po wprowadzeniu przez kandydata na osobiste konto rejestracyjne systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów jego fotografii.
- Dowód uiszczenia opłaty za Elektroniczną Legitymację Studencką (22 pln).
- Zaświadczenie lekarskie – zaświadczenie wystawia lekarz medycyny pracy po wizycie, na którą kandydaci pobierają skierowanie ze swojego konta IRK.
Wykaz placówek medycznych świadczących usługi przeprowadzenia badań lekarskich dostępny jest tutaj: Wykaz-jednostek-do-wykonywania-w-2024-roku-badan-lekarskich. - Oświadczenie studenta o zapoznaniu się z wysokością opłat za usługi edukacyjny na wybranym kierunku studiów.
Dodatkowo: - W przypadku olimpijczyka korzystającego z całkowitego zwolnienia z postępowania kwalifikacyjnego – zaświadczenie o uzyskanym tytule laureata lub finalisty olimpiady stopnia centralnego.
- Zaświadczenie o uzyskanym tytule laureata konkursu międzynarodowego, konkursu ogólnopolskiego lub konkursu organizowanego przez uczelnię, który brany jest pod uwagę w postępowaniu kwalifikacyjnym.
- Upoważnienie do złożenia dokumentów – w przypadku gdy dokumenty kandydata składane są przez osobę trzecią.
Od kandydata legitymującego się świadectwem maturalnym lub dyplomem ukończenia studiów wyższych wydanymi za granicą – poza wymienionymi wyżej dokumentami – wymagane są ponadto:
- Poświadczenie świadectwa maturalnego/dyplomu szkoły wyższej w formie legalizacji (lub apostille, jeżeli dokument został wydany przez instytucję działającą w systemie edukacji państwa będącego stroną Konwencji Haskiej z dnia 5 października 1961 r. znoszącej wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych – Dz. U. z 2005 r. Nr 112, poz. 938 i 939).
- Tłumaczenie przysięgłe na język polski świadectwa lub dyplomu oraz ww. legalizacji / apostille (jeśli zostało sporządzone w języku obcym).
- Zaświadczenie o nostryfikacji świadectwa / dyplomu, jeśli dotyczy kandydata.
W przypadku cudzoziemców dodatkowo:
- Potwierdzenie legalizacji pobytu na terytorium Polski: kopia wizy albo zezwolenia na pobyt stały/osiedlenie się (karty stałego pobytu) albo zezwolenia na pobyt czasowy/zamieszkanie na czas oznaczony (karty czasowego pobytu); do karty czasowego pobytu należy dołączyć decyzję o wydaniu zezwolenia na pobyt czasowy/zamieszkanie na czas oznaczony.
- Kopia dokumentu potwierdzającego status nadany w Polsce (np. Karty Polaka, Karty Uchodźcy).
- Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów wyższych (z tłumaczeniem, jeśli wydane zostało w innym języku niż polski).
- Na studia prowadzone w języku polskim – kopia dokumentu (wraz z oryginałem do wglądu) potwierdzającego znajomość języka polskiego, tj. zaświadczenie o ukończeniu rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego lub certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego.